LOGO  
TÜRKÇE ENGLISH РУССКИЙ
Anasayfa Hakkimizda Hizmetler Cozumler Destek
VSAT SERVİSLERİ
Hizmetler
Bir VSAT sistemi, data,ses veya video gibi sayısal bilgileri, çapı 1.2m ile 2.4m arası antenler yardımı ile uydu üzerinden alıp iletebileceğiniz küçük boyutlu bir yer istasyonudur.

VSAT SERVİSLERİ

Bir VSAT sistemi, data,ses veya video gibi sayısal bilgileri, çapı 1.2m ile 2.4m arası antenler yardımı ile uydu üzerinden alıp iletebileceğiniz küçük boyutlu bir yer istasyonudur.

VSAT sistemleri; günümüzde popüler olmayı sürdürüyor, çünkü küçük olmaları, düşük maliyetli hızlı ve kolay kurulum avantajları ile devlet kurumları ve özel kuruluşlar için esnek haberleşme platformu sağlar.

VSAT sistemleri; 120 den fazla ülkede 500.000'in üzerinde kurulumla, 10 seneden fazla ömürleriyle teknolojileri kanıtlanmıştır.

VSAT ağları ses, data, fax veya video konferans gibi uygulamalar için özellikle alternatif karasal bağlantı seçeneklerini uygulamanın mümkün olmadığı lokasyonlar için düşük maliyetli WAN şebekesi kurmak için idealdir.


VSAT Avantajları

Bir VSAT sistemi karasal ağlara veya kablosuz haberleşme sistemlere nazaran kesin avantajlara sahiptir.

Yüksek Güvenlik ve Ağ Performansı

Uydu ağları karasal ağlardan daha çok güvenilirlik sunar. Uydu bağlantıları internet omurgasına  doğrudan bağlanarak tıkanık karasal hatları ve sayısız ara bağlantılar pas geçilerek ağ performansı artırılır. Bu yöntem karasal hatlardaki ara bağlantı noktalarda meydana gelebilecek olası hataları azaltır.

Esneklik ve Genişleme

VSAT ağları yüksek ölçeklenebilirliğe sahiptir. Müşteriler çok düşük maliyet artırımları ile ihtiyaç duydukları artırımlarını gerçekleştirebilirler.

VSAT ağları binlerce uç noktayı barındırabilirler. Müşteriler data hizmetlerini kullanmaya başladıktan sonra, Ağ Yönetim Merkez'lerinden basit ayarlar ile yeni terminaller ekleyerek ihtiyaç duydukları fazla band genişliklerini artırabilirler. Ek olarak; müşteriler ses ve görüntü uygulamalarını sisteme çabucak entegre edebilirler.

Trio Telekom VSAT Hizmetleri

Trio Telekom çift yönlü uydu haberleşme alt yapıları ile servis sağlayıcılar, ulusal veya uluslararası kuruluşlar IP ağlarını, hiçbir karasal bağlantı kurmadan, tüm coğrafyada birleştirebilirler. Trio Telekom tüm IP uygulamalarını destekler. Organizasyonların uzak uç noktalarını internet ve PSTN omurgalarına süratle bağlar.

Uygulamalar

VSAT ağları, İnternet, veri LAN, ses/faks haberleşmeleri destekleyen katma değerli uydu bazlı güvenilir güçlü özel ve umumi ağ haberleşme çözümlerini sunar.

VSAT’lar kurumsal ağlar, internet hizmet sağlama, yerel telekomünikasyon, uzaktan eğitim, telesağlık, inertnet kafe, bankacılık, petrol gaz keşfi, devlet kurulum başta olmak üzere geniş telekomünikasyon uygulamalar için kullanılabilir

Hızlı ve Kolay Kurulum

Uydu servisleri genellikle karasal ağlardan daha hızlı aktive edilirler. Birbirine uzak noktalar arasında kilometrelerce kablo döşenemeyeceği için bir kaç haftada onlarca VSAT kurulup çalıştırılabilir ve yine çok kısa bir zaman içerisinde yeni lokasyonlar ek kapasiteler kiralanarak eklenebilirler.

Düşük Network Maliyetleri

Karasal altyapılardan ve coğrafi kısıtlardan bağımsız olarak geniş bir coğrafyada bilginin aynı anda birçok noktaya iletilmesine uydular imkan verir. Karasal servisler için maliyet mesafeye bağlıdır fakat VSAT bağlantıları aralarındaki mesafe ne olursa olsun aynıdır. VSAT'lar her çeşit ses, data ve video içeriğini, yerdeki ofislere uzaklığından bağımsız olarak aynı hızda alıp göndermeye yetkindir. Telefon ve genişband altyapıları uzak ve hizmetten yoksun lokasyonlara konuşlandırılması ve bakım-onarım verilmesi ağır altyapı ve özellikle pahalı yatırıma ihtiyaç duyar. ve sayısız VSAT hizmetleri müşterilerin yeni bağlantı eklemesi ile bağlantı başına maliyetler aşağı düşer. Teknoloji ise internete uydu erişimini daha satın alınabilir yapmak için çok hızlı gelişiyor.

SCPC
SCPC, noktadan noktaya eşzaman veri haberleşmesi için en uygun uydu haberleşme sistemidir. SCPC terminallerinde her bir lokasyon için 8 Kbps ile 8x2Mbps aralığındaki kapasiteleri sunabilmekte ve diğer sistemlerden farklı olarak asimetrik yapıları da desteklemektedir.
BROŞÜR İNDİR
 
 
Anasayfa Hakkımızda Hizmetler Çözümler Destek İnsan Kaynakları Haberler İletişim
Design By InDizayn